Aktualności

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Nowy Zakład ASTRA

Nowy Zakład Poznańskiej Palarni Kawy Astra znajduje się na terenie gminy Nekla w Starczanowie. Zmiana lokalizacji przez firmę w tym roku nie jest przypadkowa. Przypadła na 45-lecie istnienia Astry na polskim rynku.
Otwarcie fabryki to nasz krok milowy w rozwój całej marki. Nowy zakład zlokalizowany ok. 30 km od Poznania w miejscowości Starczanowo, należy do  najbardziej nowoczesnych zakładów produkujących kawę na świecie. Hala została dostosowana do aktualnych potrzeb polskiego rynku z założeniem dalszego, intensywnego rozwoju technologicznego oraz logistycznego. Zmiana lokalizacji była już konieczna, natomiast atrakcyjne pod względem komunikacyjnym położenie, zapewni sprawną realizację dystrybucji w najbliższych latach.

Przy współpracy z firmą  Petroncini oraz polskimi jednostkami naukowo-technicznymi wdrożyliśmy technologię prażenia kawy umożliwiającą uzyskanie produktu o wysokiej zawartości substancji bio-aktywnych. Kawa w dalszym ciągu produkowana jest w oparciu o opatentowaną technologię usuwania z ziaren substancji drażniących bez użycia środków chemicznych czy gorącej pary, oferując klientom wysokiej jakości i pełne smaku produkty Astra. Poziom substancji drażniących w kawie jest mierzony zawartością kwasu karboksylowego, który w naszych produktach jest najniższy w stosunku do innych producentów. Dzięki temu pozostajemy liderem tego segmentu kawy w Polsce.

fabryka ASTRA wnętrze

Przedsiębiorstwo w celu  zapewnienia wysokiej jakości zdrowotnej produktu  wykorzystuje międzynarodowe standardy zapewnienia jakości. Produkcja realizowana jest  na  innowacyjnych urządzeniach renomowanych firm ROVEMA, BOSCH, PROBAT WERKE, IMA, PETRONCINI, które mają większą wydajność niż dotychczasowy park maszynowy.Siedziba firmy PPK ASTRA  mieści się w Poznaniu, a Zakład Produkcyjny znajduje się w Starczanowie, gmina Nekla. 

udostępnij ten artykuł znajomym